فریز اسپرم:

کاربرد ذخیره اسپرم برای اقایانی است که به هر دلیلی تمایل دارند قدرت باروری خود را حفظ کنند که در زمان نیاز از آن استفاده کنند. به عنوان مثال :

مردان که مبتلا به سرطان هستند و تحت درمان شیمی درمانی هستند

مردانی که تحت درمان ویژه قرار می گیرند که در توانایی باروری انها تاثیر دارند

مردانی که وازکتومی می شوند

مردانی که مشاغل سخت دارند و احتمال نازایی در انها زیاد است

 

فریز تخمک :

امروزه فریز کردن  تخمک یکی از تکنولوژی های مفید برای خانم هایی است که به هردلیلی بارداری خود را به تعویق می اندازند.

داشتن تخمک فریز برای خانم هایی که سرطان یا اندومتریوز دارند ، امنیت خاطر می باشد.

 

فریز جنین :

فریز جنین یکی از بهترین روش ها برای حفظ باروری و حاملگی اینده افراد می باشد  که به کمک روش IVF  یا میکرواینجکشن ICSI  انجام میگیرد .

دلایل فریز جنین :

کاهش ذخیره تخمدان (AMH)

ابتلا هر یک از زوجین به بیماری های خود ایمن و سرطان

شکست مکرر در تشکیل جنین

 

نمونه برداری از بیضه به چه دلایلی انجام می شود ؟

نمونه برداری از بیضه یا همان بیوپسی بیضه برای بررسی کیفیت اسپرم آقایان انجام می گیرد . در این نمونه برداری یک تکه کوچک از بیضه برداشته می شود . البته این تکه های نمونه می تواند از یک بیضه یا هر دو بیضه برداشته شود . تکه های نمونه گیری شده برای بررسی از نظر کیفیت اسپرم و وجود اسپرم مورد ارزیابی قرار می گیرند.

تکنیک بیوپسی ( نمونه برداری بافتی ) سوزنی بیضه به عنوان یک راهکار بسیار مناسب جهت تشخیص ناباروری ، اغلب در مبتلایان به آزواسپرمی ( فقدان اسپرم ) با سطح نرمال FSH استفاده می شود چرا که در آن ها ، امکان تشخیص مشکلات انسدادی از مشکلات و نقص های اسپرماتوژنز وجود ندارد و در واقع ، بیوپسی بیضه سوزنی با تشخیص ضایعات انسدادی ، باعث انتخاب راهکار جراحی جهت درمان ناباروری می شود .

 

لازم به ذکر است که تکنیک نمونه برداری از بیضه ، تنها راهکار تشخیص قطعی وجود یا فقدان اسپرم در مردان مبتلا به آزواسپرمی می باشد که توسط جراحی ( روش TESE ) یا با سوزن مخصوص ( روش PESA ) انجام می شود و هر دوی این روش ها با قرارگیری در شرایط استریل اتاق عمل انجام می شود .